Mgr. Marián Radošovský

Marián Radošovský pochádza z Leopoldova, no momentálne žije v Trnave. Po ukončení gymnázia Hlohovci absolvoval vysokoškolské štúdium na univerzite v Trnave, ktoré zavŕšil magisterským titulom v odbore učiteľstvo slovenského a anglického jazyka. Po magisterskom štúdiu sa však rozhodol pre štúdium klasickej gitary na Súkromnom konzervatóriu Dezidera Kardoša v Topoľčanoch pod vedením renomovaného pedagóga a gitaristu Karola Kompasa.

Marián pracuje ako pedagóg na Základnej umeleckej škole Ladislava Kupkoviča v Cíferi, kde vyučuje hru na klasickú gitaru, elektrickú gitaru a tiež vedie školskú kapelu. Okrem toho pracuje ako externý pedagogický pracovník v Centre voľného času v Trnave ako lektor hry na gitaru.

Okrem svojej pedagogickej činnosti Marián pôsobí aj ako aktívny hudobník. Už ako 13 ročný zakladá v Hlohovci kresťanskú skupinu. Odtiaľ ako 15 ročný nastupuje do rockovej skupiny The Downhill, s ktorou okrem stoviek koncertov po celej strednej Európe získal viacero ocenení (víťazi celoslovenskej súťaže FAMAT, kde neskôr zastával aj funkciu porotcu, víťazi stredoeurópskeho finále a 11. miesto celosvetového finále súťaže kapiel Emergenza v Nemecku). Po odchode zo skupiny nastupuje ako gitarista legendárneho country speváka Allana Mikušeka. Neskôr vyhráva konkurz do sprievodnej skupiny huslistu Filipa Jančíka, s ktorým sa dostal až do Kuvajtu, kde odohrali galakoncert v národnom divadle. V súčasnosti pôsobí ako gitarista v sprievodnej skupine speváka Bystríka. Okrem spomínaných Marián v minulosti stál na pódiách so spevákmi ako Michal David,Vašo Patejdl, Beáta Dubasová, Peter Cmorík, Lukáš Adamec, Dominika Mirgová a mnohí ďalší. Viackrát sa objavil aj v niektorých televíznych projektoch (Teleráno, Chartshow), či ako gitarista na vianočnom galavečeri divadla Nová scéna.

Marián hudobne aj skladateľsky spolupracoval na takmer desiatke štúdiových albumov rôznych slovenských interpretov.

Popri pedagogickej činnosti a koncertovaní sa Marián podieľal aj na hudobnej produkcii v Divadle Jána Palárika v Trnave, kde niekoľko sezón pôsobil aj ako hosť. Počas vysokoškolského štúdia sa aktívne zapájal aj do redakčnej činnosti univerzitného časopisu, kde prispieval svojou pravidelnou rubrikou MÚZikA, v ktorej predstavoval čitateľom tvorbu amatérskych hudobníkov a skupín z regiónu. Niekoľkokrát sa ako porotca zúčastnil speváckej súťaže Superstar základných a stredných skôl.